O nás

Společnost NOHEL GARDEN byla založena v roce 1991 samotným majitelem a generálním ředitelem v jedné osobě ing. Petrem Nohelem.  Sídlo firmy je v Budínku u Dobříše přibližně 35 km jižně od hlavního města Prahy. Od 1. listopadu 2012 je NOHEL GARDEN akciovou společností.

 

Během několika let na trhu, se naše velkoobchodní společnost stala největším dodavatelem zahrádkářských potřeb v celé České a Slovenské republice. Své stálé zákazníky máme také v Polsku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku, Rumunsku, Estonsku a Rakousku. Nabízený sortiment představuje více než 10 000 aktivních položek. Prestižní záležitostí je pro nás prodej vysoce kvalitních osiv a cibulovin špičkového designu. Významný podíl zaujímají plastové výrobky, nářadí, zahradní keramika, hnojiva, substráty, postřiky a další zahrádkářské potřeby.

 

Dynamiku, koordinaci a odbornou způsobilost firmy zajišťuje kolektiv zkušených perspektivních manažerů, včele přímo s majitelem firmy jakožto absolventem VŠZ v oboru zahradnickém. Celkový počet zaměstnanců společnosti je více než 200.

 

Veškerá naše činnost je soustředěna na péči o cca 4 000 aktivních zákazníků, kterými jsou jak velké nadnárodní společnosti, tak specializované maloobchodní prodejny zahrádkářských potřeb, zahradnická centra, zahradnictví, květinářství, drogerie i menší velkoobchody.

 

Zázemí firmy NOHEL GARDEN tvoří moderní víceúčelové sklady v Budínku u Dobříše, v Olomouci a v Lužiankách v SR. Rozvoji firmy a celkové kvalitě pracovního prostředí je věnována mimořádná pozornost. Investice do modernizace tvoří pravidelně 5 % z celkového ročního obratu.

 

Vlastníme také rozsáhlý automobilový vozový park MERCEDES BENZ, pomocí kterého zajišťujeme rozvozy zboží tak, aby každý z vás své zboží dostal v požadovaném termínu a kvalitě. Denní kontakt se zákazníky probíhá prostřednictvím operátorek. Objednávky je možné posílat pomocí e-mailu, faxem, přes E-SHOP či elektronickou komunikaci EDI. Dále také prostřednictví objednávkového systému – QDO.

 

Firma NOHEL GARDEN je společensky odpovědná společnost. Podporujeme rozličné charitativní projekty, aktivity škol a sportovních oddílů. Je hlavním sponzorem hendikepovaného sportovce Honzy Tománka, vicemistra ČR 2008 a 2007, mistra ČR 2006 a 2010, úspěšného reprezentanta ČR v poháru EHC. http://honzatomanek.com/

 

Ochraně životního prostředí věnuje společnost NOHEL GARDEN velkou pozornost. Ať už se jedná o odpadové hospodářství nebo používání technologií šetrných k životnímu prostředí. Velká část elektrické energie potřebná pro naši činnost je dodávána z fotovoltaické elektrárny, která je umístěna na střechách skladovacích prostor.

 

Nad rámec standardních školení našich zaměstnanců se společnosti NOHEL GARDEN podařilo pro roky 2017 a 2018 získat dotace na komplexní podnikové vzdělávání, a to v oblastech: manažerské dovednosti; školení Microsof Office; jazykové vzdělávání; účetní, ekonomické a právní kurzy; technické a odborné vzdělávání.

 

Mnoho obchodních úspěchů se společností NOHEL GARDEN Vám přeje

Ing. Petr Nohel

generální ředitel